Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa IubireaTa RPG pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa pe site-ul dvs. de bookmarking social

Ultimele subiecte
» Me, myself and I
Plimbare I_icon_minitimeDum Feb 02, 2014 3:58 pm Scris de Skyler.

» Amurgul...
Plimbare I_icon_minitimeDum Feb 02, 2014 3:45 pm Scris de Skyler.

» Drake Evans
Plimbare I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 4:34 am Scris de Drake

» Skyler....
Plimbare I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 4:12 am Scris de Skyler.

» Gta.Freakz.Ro
Plimbare I_icon_minitimeDum Sept 23, 2012 10:25 pm Scris de Costi

» Concurs: Personajul lunii: Ianuarie
Plimbare I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 7:49 pm Scris de RockBird

» Just a walk
Plimbare I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:03 am Scris de Misa

» Fulger room
Plimbare I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:01 am Scris de Misa

» ziua de plaja
Plimbare I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:00 am Scris de Misa

http://palprince.com/softwares/wp-content/uploads/2008/02/yahoo.png

Introdu in casuta de mai jos ID-ul pe care vrei sa-l verifici


VERIFICA

Parteneri
Plimbare Adauga-site-pe RPG Forum Iubirea Ta Top66 Statistici Promovare SiteHarti Online Bucuresti, Harta Online, Ratb, Metrou, Judetele Romaniei Director web Portal - Romania Virtual Networks Boxlinks - Linkuri utile Jocuri online Directoare web Promovare Gratuita - Top123 topofgames.com RPG Forum Iubirea Ta Promovare Xeo Top 100 Metin2 sites Matrimoniale director web

Plimbare

2 participanți

 :: Camere RPG :: Orasul!! :: Cimitir

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Plimbare Empty Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Lun Aug 02, 2010 7:52 am

Sunt primul care calca in locul asta Smile si p-aci voi fi in majoritatea timpului ... e cel mai linistit loc ... un loc unde "iti faci ordine intre ganduri" un loc unde aproape se intalnesc doua lumi !

So magical ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Lun Aug 02, 2010 7:59 am

apar in zona cimitirului, putin obosita..nu dormisem deloc noaptea...
dar intru in cimitir cu idea de a ma ruga pentru cei morti, si desigur pentru a trimite la "lumina" spiritele pierdute...
deodata vad un om... ciudat asa spre dimineata nu prea gaseam oameni...
ma apropii de el si salut politicos..
-Buna... ce faci aici asa de dimineata? il intreb in timp ce il priveam putin uimita...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Lun Aug 02, 2010 8:13 am

Dupa ce salut ... raman blocat cateva clipe ... ma asteptam sa fiu singur ma gandesc ca m-a prins intr-un moment nepotrivit ... un moment sensibil ... si nu oricine ... un inger ... ciudat si profund ...
Dupa ce imi revin incerc sa-i formulez un raspuns intrebarii adresate ....
-Pai eu ... doar ... ma gandeam ... . Ma gandeam ... . Ideea ca aveam un inger in fata ... era de neacceptat pentru mine .... era ca un privilegiu pe care nu-l meritam ...
Incet si sigur ma "adun" pentru un dialog cu peroana din fata mea .
Imi place ... locul e linistit ... lipsit de cotidian ... iesirea din obisnuit imi surade tot timpul !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Lun Aug 02, 2010 8:16 am

zambesc usor..vazandu-l mirat din cauza ca imi lasasem aripile la vedere..
-Sti..nu lua in seama aripile..spun zambind.. incerc sa fiu om normal ca tine.. spun si incep sa rad..
-Da ai dreptate..locul e uimitor.. din fericire..daca ai vedea ce vad eu..ar fi mult mai trist pentru tine..spun eu prind in gol..
-Te pot ajuta cu ceva? il intreb eu zambind si spunand..
-Nina ma numesc... incantata sa te cunosc..si ii intind mana pentru a face cunostinta..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Lun Aug 02, 2010 5:56 pm

Lion ... Incantat Razz

Ajutor spui ... ? Nu stiu ... In primul rand .. de ce te oferi sa ajuti un necunoscut ? Nu stii ce intentii am ... nu prea stii nimic despre mine ... dar totusi imi oferi ajutorul ... ciudat .
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Lun Aug 02, 2010 6:58 pm

incep sa rad usor..
-ce intrebari ciudate pui... spun eu zambind cald.. is inger.. si un ascultator foarte bun.. spun eu...
-te ajut pentru ca asa sunt eu.. ce e rau in a ajuta un necunoscut?
ii spun eu razand si apropiindu-ma de un mormant.. simteam ceva... ating piatra de mormant si o aura alba apare in juru meu..
si spun incet..
"du-te la lumina fiinta draga" era o fantoma pierduta...
ma ridic incet si pic din picioare..nu dormisem cam de o saptamana.. si eram obosita..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 3:10 am

Ma apropii incet ... bucuros intr-un fel ca am ocazia sa o studiez cu privirea de aproape ... fara a deranja cu priviri indiscrete . Raman fara aer cand vad aripile de un alb pur si luminos ne mai vazut .... iar iarba verde si deasa din jurul aripilor ii creeau un contur perfect .

Chipul era asemeni unui copil nevinovat ... dar care in aceelasi timp parca ascundea multe ... parca aveam in fata mea o enigma ...

Imi dau seama brusc ca trebuie sa fac ceva ... parea cazuta intr-o pozitie incomoda ... o ridic incet si o asez pe o banca si incerc sa o trezesc ... hei ... HEI !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 3:15 am

deschid ochii incet si il revad..
-Hei credeam ca ai plecat..spun razand... frecandu-ma laochii putin ametita..
-scuzele mele.. dar si ingerii mai trebuie sa doarma cateodata...si incep sa rad...
ascund incet aripile pentru a reduce din consumul energiei vitale..
-Deci.. unde ramasesem inainte? il intreb distrata... privindu-l atent ... desii era om.. era primu care ma ajutase..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 3:24 am

Pai ... nu stiu unde am ramas ... dar parca spuneai ... ca daca as vedea prin ai tai ochi cimitirul , totul ar fi mai trist ... te rog ... daca poti explica-mi mai multe ...
In ciuda zicalei ... curiozitatea a omorat pisica ... sunt tot timpul nerabdator sa aflu lucruri noi ... si apoi ... nici nu cred ca are ce sa mi se intample rau .. acum .. aici !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 3:28 am

pai daca esti asa curios... iti voi arata..nu iti voi spune..si il iau de mana.. si il duc in mijlocul cimitirului...
si tinandu-l de mana ii trimit telepatic imagini ce le vad eu si el nu poate..
deodata vede... multe fantome...triste.. unele furioase, altele razbunatoare..
mame care au murit ucise...mame care au murot salvandu-si copilul, membri de familii rataciti prin cimitir..
o privelista foarte trista..mult prea dureroasa pentru oricine...
dupa care deschid ochii brusc..il "deconectez" si raman de mana lui..
-Vezi..? nu este chear asa cum ti se pare...spun eu zambind inca..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 3:40 am

wow !
Ciudat ... fara cuvinte ... trist ... dar de ce ...? cum mai poti zambi ... daca vezi asta clipa de clipa .. cand vii aici ? ... Credeai ca ma vei lamuri daca imi vei arata ... dar asta mi-a mai adus niste intrebari ... sunt suflete ... dar de ce sunt aici .. si nu isi cauta locul in rai sau iad ...? cat timp stau aici ... ? poti vorbi cu ele ?
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 3:50 am

ii dau drumu la mana si imi descac aripile spunand..
-deasta exista ingerii... sa ajute aceste suflete sa treaca dincolo..
sa iti explic putin... orice inger poate trimite la asa zisa " lumina" adica in Rai.. deobicei inainte de a alege locul fantomele sunt trimise in Rai..dupa care D-zeu le alege locul in functie de pacatele lor de pe Pamant.. sufletele.. dar pentru a face asta trebuie sa convinga fantoma sa faca asta..si uneori fantomele pot fi razbunatoare si e de munca sa o trimiti "dincolo" spun eu zambind...
-Da vad zi de zi privelistea asta..si nu numai aici... peste tot in lume..este plin de suflete pierdute..
-Unu din ele sunt si eu... intristandu-ma brusc...
ma las jos incet langa un mormant cu numele "Katra Namarata" si pun mana pe crucea ei...zambind flas si privind in gol...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 3:55 am

Oh ... scuze ... eu cu curiozitatea mea .. ti-am trezit amintiri neplacute ... imi pare sincer rau ... daca pot face ceva ... sa te simti mai bine ... orice ... doar sa-mi spui ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 3:57 am

ma ridic si incep sa rad...
-stai linistit.. nu mi-ai trezit amintiri.. spun zambindu-i...
-am asa o pofta de cafea...spun si incep sa rad...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 4:05 am

Bine ... bine ... acum ... nu mai inteleg nimic ... inger ... cafea ... nu credeam in viata mea ca o sa le pun in aceeiasi propozitie ... e ciudat ... putem cauta ... o cafenea ... ceva .. dar trebuie sa faci ceva cu ... aripile ... Very Happy nu cred ca toti au mai vazut asa ceva ... si s-ar putea sa reactioneze cum te astepti mai putin ... as avea si eu pofta de o cafea dupa cele intamplate ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 4:09 am

incep sa rad si ii spun.. sunt pe Pamant de 18 ani... si traiesc ca un om normal..nimeni nu stie cine sunt cu adevarat..
ii spun eu zambind...
si imi retrag incet aripile facandu-le sa dispara..astfel raman ca un om normal..ca o fata de 18 ani timida..prostuta,nevinovata etc etc..fata aia de caine plouat...
-Sti.inainte de a merge la cafenea...trebe sa imi chem animalutul de acasa.. vrei sa vii la mine sa til arat? ii spun razand si punandu-mi mainile la ceafa plec incet uitandu-ma pe cer... insa fiind atenta la ce imi va raspunde...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 5:52 am

da ... mi-ar placea ... dar ... sa nu deranjez ... sunt chiar curios sa-ti vad animalutul ... doar ... sper sa fie cuminte ... nu vreau surprize
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 5:56 am

rad usor si luandu-l de amandoua mainile il ridic in aier... zburand cu el afara din cimitir si foarte repede catre balconul caminului in care stateam...
ii dau drumu usor la maini.. si il las in balcon..ma las alaturi de el..
intre timp din camera iese Fulger..tigrul alb..desigur la marime mica..semana cu un pui de pisica ...
sare in bratele mele torcand.. dupa se da jos..si se pune in pozitie de sezi studiindu-l pe baiat..
-Fulger stai cuminte..e prieten..spun zambind ..tigrul face afirmativ din cap si pleaca in camera..
-Scuze daca te-am adus asa.. da is cam obosita sa merg pe jos..spun eu zambind..
-Haide intra...il indemn eu lasandu-l sa intre primu in camera..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 6:24 am

Cu pasi timizi si mici intru incet in camera semi-luminata ... totul parca era dintr-o alta lume ... de o frumusete aparte ... imi doream sa iau fiecare lucrusor in mana sa-l studiez cu atentie ... dar la cat de frumos era totul .. parca nu aveam curaj sa ating nimic .. nici macar sa pasesc pe covor .
Micul animalut m-a impresionat ... prin comportamentul aparte si prin ascultarea lui ...
Imi iau inima in dinti si incep sa "profanez" incetu' cu incetu ... acest loc "sacru" prin frumusetea lui ...
-E superb ... Totul e superb !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 6:29 am

incep sa rad si ma trantesc in pat..lasandu-l sa studieze camera vrajit.. .
-Vrei ceva de baut..de rontait? spun eu zambind.... tigrul se suie in pat si ramane acolo fara sa scoata un sunet..
Imi desfac aripile larg...si ma relaxez usor uitand ca mai era in camera si el...
insa ascultandu-l pentru a auzi raspunsul la intrebarea mea dinainte...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 6:38 am

Nu ... nu cred ca vreau nimic ... doar sa privesc ... ai mute lucrusoare interesante pe aici ... .
Tot uitandu-ma prin camera dau de animalutul ei care statea si isi apara stapana ... fascinat si curios .. incep sa-l mangai ... tigrul parca aproba cu o balansare a capului faptul ca ma lasa sa continui ... eram oarecum sadisfacut ... de acest gest al lui deoarece aveam vaga impresie ca ma puteam intelege cu el ... apoi vad din nou acele aripi desfacute ... din cimitir ... doar ca de asta data in semi-umbra camerei ... aveau cu totul alta imagine ... care parca ma vrajea ... ma apropii usor parca in transa sa le admir albul purificator ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 6:47 am

ma trezeste brusc...din visarea mea... atingerea lui... imi simteam penele aripilor managiate..era ceva nou pentru mine..
deobicei nu ma atingea nimeni.. si ma mira faptul caFulger nu reactiona altfel... deobicei nu lasa pe nimeni sa il atinga..
imi spun in minte incepe sa imi placa pustiul
-Vad ca esti asa fascinat de ele...vin-o mai aproape..nu te mananc spun eu razand.. poti sa le flocai putin..spun eu inzbuncnind in ras...desi eram foarte fericita ca cineva diferit ma atingea..
ma rosesc usor..desi nu stiam de ce...dar il las sa continue deoarece era fascinat peste limuita normalului..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 7:05 am

Incep sa prind curaj ... si sa le ating usor ... ma fermecau parca din ce in ce mai tare ... era ca un vis ... un vis care-mi placea ... si nu doaream sa se termine ... imi las mainile purtate pe aripi ... oricum nu ma puteam opune acelei ... stari ... desi le vazusem 5 minute in viata mea .. deja parca eram dependent de ele ... fiecare atingere era mai moale ... mai imbietoare ... si ma las purtat de val ..
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 7:11 am

il vad fascinat...se apropia mult de mine atingandu-mi usor aripile...aveam o senzatie ciudata..nimeni nu-mi atinsese arioile niciodata.. era si pentru mine o experienta noua.. il las sa isi plimba mainile pe aripile mele desfacute larg... insa aveam un defect defat..de fiecare data cand ma emotionam..aripile se faceam mult mai mari...
ma rosesc brusc..simtind senzatia placuta pe aripi..si il prind incet de mana...il tin asa cateva secunde si ma uit in ochii lui tinta... si il trag la mine in brate spunandu-i fericita.. mai fericita ca oricand si rosie in acelasi timp.
-Multumesc...ii spun eu tinandu-l in brate... nimeni nu s-a comportat asa frumos cu mine.. spun eu tinandu-l strans...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Mar Aug 03, 2010 7:22 am

-Hei ! Cu placere... M-ai speriat ... poti face o cafea .. si mai stam aici de vorba ... e mai liniste si mai frumos decat intr-o cafenea ... cel putin eu asa vad ... si in afara de asta ... vreau sa ma mai imprietenesc cu animalulul tau ... pare ... jucaus ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Mar Aug 03, 2010 7:33 am

ii dau drumu...si ma ridic intinzandu-ma multumita..
Ma apropii de Fulger cu fata si ciufulindu-l putin ii spun..
Fulger.. comportate frumos....si merg catre bucatarie...facand cafea pentru amandoi... intre timp el...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 4:18 am

Ma apropii precaut de micutul fulger care era cu ochii atintiti spre mine ... incep sa-l mangai usor si sa-i vorbesc ... dupa un scurt timp imi dau seama ca era mai entuziasmat de mangaieturi decat de vorbe ... si continui ceea ce incepusem ... sa studiez lucrurile din casa ... care ii dadeau un aer aparte ... poate eram imbatat de imagini sau poate era entuziasmul si uimirea fata de gazda ... .
Ma asez pe scaun si dau frau liber gandurilor ... care imi navalesc in minte cu miile ... desi eram cu ochii atintiti spre fulger mintea imi era departe ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 5:54 am

apar in camera cu doua cani de cafea aburinde..
-Hei..esti ok ? il intreb vazandu-l pierdut departe..
ii intind cana de cafea... intre timp il stidiez atent si ma asez alaturi de el privindu-l continuu... stiam ca el a aparte fata de ceilanti.. si nu stiam de ce simteam asta..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 6:00 am

Da e ... oky ... sunt bine .. ma gandeam doar ... ma gandeam ... am multe ... nu as putea sa le numesc probleme ... sunt doar ganduri ... cred ca uneori imi face placere sa ratacesc printre amintiri neavute ... sa formez idealuri in minte ... in ciuda faptului ca de cele mai multe ori sunt departe de ele ... imi fac griji pentru probleme pe care nu cred ca le voi avea vreodata ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 6:05 am

il privesc... luand o gura de cafea... si apropiindu-ma de el. ii ciufulesc incet parul...
-Hei..daca crezi ca te pot ajuta.... nu ezita sa imi spui...spun zambindu-i si asezandu-ma pe pat... ..
intre timp fulger imi sare in brate...si toarce incet... il mangai incet..si aripile mele iar se desfac...
aveam o senzatie ciudata de singuranta langa el.. era ca si cum..
neah... nu poate fi asta.. imi spun in gand..
-Si cu ce te ocupi.. il intreb eu incercand sa scap de ganduri...necurate..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 6:14 am

Nimic special ... chiar nimic ... imi place doar sa stau sa ... visez la ceea ce ma sadisface ... char daca sunt departe ... uneori ... imi vine sa plang ... alteori sa rad ... sau aproape sa innebunesc cand ii vad pe ceilanti din jurul meu cat de ... nepasatori pot fi fata de ceea ce ii inconjoara ... viata e frumoasa ... dar nu din unghiul din care ... eu privesc . De multe ori ma intreb daca sunt singurul care gaseste aceste nimicuri ... subiecte de dezbatut ore intregi de unul singur ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 6:19 am

auzindu-l cad pe ganduri...
sti..fiecare vede viata dintr-un unchi anume..spun eu zambind.... eu de exemplu vad viata pe Pamant...ca pe un trai ciudat..dar frumos,oamenii gresesc..mint,ucid,fura, si cu toate astea... oamenii raman oameni,,,
nu imi aduc aminte cine sunt de unde am venit, si nu am trait in cer niciodata.... dar pentru asta.. tot un fel de om raman
haide... sa lasam gandurile astea deoparte.... ar fi prea mult de dezbatut...spun eu incepand sa rad..
-si cati ani ai? il intreb putin curioasa deoarece parea...copil.. da un copil ce ma atragea prea mult..datorita felului sau de a fii..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 6:26 am

Ai dreptate ... sa uitam ... pai ... 17 ... iti par copil ...? Smile . Poate sunt nebun ... dar ... intodeauna m-am considerat putin mai superior celor de varsta mea ... din pricina felului de a gandi de accea prefer sa fiu singur intr-un cimitir ... decat sa ies cu cineva de varsta mea pe strada si sa incep sa tip ... sau alte eiureli ... nu fac decat sa ma remarc negativ fata de oamenii din jur ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 6:29 am

multi inainte...i spun zambind..
nu e nimic rau in a face ce faci tu..mi se pare foarte normal...spun zambind... intre timp fulger se da jos din bratele mele si merge in bratele baiatului toecand.. raman putin socata..era prima data cand era prietenos..
-Se pare ca te place foarte mult..spun zambind.. ma las usor pe pat...si imi deschid aripile...jucandu-ma cu o pana...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 6:38 am

Adevarat ... este prima data cand ma simt atras de un animal ... pana acum nici nu le uram nici nu le iubeam ... pur si simplu nu le bagam in seama ... insa nu pot spune asta despre ... al tau Fulger ... mi-a placut ochilor din prima clipa ... parca ma eliberez cand este el prin apropiere ... Iar aripile tale ... sunt ... adica ma lasa ... tot timpul fara grai ... !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 6:43 am

incep sa rad auzindu-l...
Fulger...e un animal aparte.. il am de mica..am crescut impreuna...spun zambind..
iar aripile mele... da pe tine te atrag..pe altii ii sperie..spun razand...
ma jucam continuu cu o pana din aripa mea...
il intreb insa....
-Ce te atrage la mine>? aripile,camera,Fulger, ....ii spun eu...ciudat de pierduta in ganduri...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 6:53 am

Pai daca-mi place de Fulger ... imi pace locuinta ta ... imi plac aripile tale ... chipul ... cred ca toate astea puse la un loc ... ma fac sa ma simt atras te tine ... si de tot de ce esti inconjurata ... mai exat ma simt atras de tine si de tot din jurul tau ... poate o sa te gandesti ca trag prea repede concluzii sau ca nu prea situ ce vreau ... consider ca am gandit fiecare cuvant pe care l-am spus mai devreme ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 6:58 am

incep sa rad usor.. si multumita de cuvintele lui.. ma ia somnul incet din cauza oboselii... adorm brusc pe pat...
Fulger se da jos din bratele baiatului si il trage de maneca tragandu-l catre patu meu.. incerc sa ii spuna din priviri sa aibe grija de mine..
eu visez... ceva frumos..insa oboseala imi scade simturile..si nu il simt pe baiat stand pe patu meu...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 7:08 am

Ma pun incet langa ea incercand sa nu o trezesc ... ma uit in ochii lui Fulger sa vad aprobarea lui , apoi incep sa ma joc in aripile ei ... care ma indemnau parca sa le mangai ... asta am si facut am netezit aripile pana cand din cauza celor intamplate in decursul zilei ma ajunge oboseala si patrund incet in universul viselor alaturi de ea , care-mi ajunsese in brate ... fulger privi multumit si se puse si el in pat alaturi de noi obosit probabil ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 7:12 am

primele raze de lumina se ivesc prin geamu mare....
ma trezesc ametita cu o durere de cap destul de mare.... si raman surprinsa..
ramasese cu mine..si eram in batele lui... ma ia o senzatie ciudata si rosesc.... insa nu ma ridic..si raman asa in batele lui...privindu-l...
asteptam sa se trezeasca singur... si ma ghemotocesc la pieptul lui... simtind parfumul lui curat...de baiat pur.. sufleteste...
insa aripile mele prea mari se intind peste el..si el se trezeste brusc...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 7:23 am

Ma trezesc sub usora atingere al albului pur al penelor ... era ca o mangaiere , ca un alint dulce ce ma impulsioneaza si imi da energie ... raman uimit si placut surprins de prezenta angelica langa trupul meu ... ma blochez pentru cateva clipe ... apoi subconstientul ma impinge sa o apropii si mai mult de mine pana cand ma multumesc cat de aproape e de mine ... si raman asa gandindu-ma la ce va urma ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 7:27 am

se trezeste...putin zapacit..de aripi...insa deodata il simt..cum ma trage usor..mai aproape de el...
ma apropii si eu mai mult...de bunavoie.... cu cu o mana ii caut usor obrazul.... il ating si ridic privirea..rosie la fata dar cu o privire calda si dornica de mai mult... ma uit la el..se uita la mine... raman cu palmea mea lipita de fata lui.. zambind usor...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 7:35 am

Ma uit uimit la ea ... la tradafiriul din obrajii ei ... albi asemeni penelor alta data ... ii simt privirea precum o mangaiere ... o mangaiere care nu doream sa se mai termine ... si care ma facea tot mai fericit cu fiecare clipa , pun mana peste ce-a a ei , si simtindu-i caldura , incep sa o mangai usor , tandru asemeni atingerii delicate a unei panze de matase , coborand incet spre umar si in acelasi timp asteptand ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 7:43 am

il simt cum ma atinge pe umar...ma apropii mai mult... si incep sa tremur incet... emotiile imi facusera aripile triple in lungime si latime... si pun o mana pe pieptul lui si incerc sa adorm din nou ..de data asta...tinandu-l de tricou strans...parca nevrand sa mai plece vreodata...
ii simteam inima batand...si parfumul lui pur... ma facea ma simt minunat..
ce fac? ma intrebam eu..parca controlata de subcontient...
nu vreiam sa se termine... si ridic din nou privirea... tintindu-l in ochii.si neputand sa mai iau privirea de la fata lui..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 7:52 am

O simteam vibrand ... o vedeam stransa la piept , imi dadea un sentimant ciudat dar placut , incep sa o mangai incet , incet pe tot coprul ei ... cald dar rece parca la atingeri , sangele-mi clocotea parca in vene ceea ce imi dadea senzatii de tremur la un anumit interval de timp , o piveam strasa la piept , ii priveam aripile ... era mirific totul ... pur si simplu ... angelic ... !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 8:01 am

ma mangaie incet... de la ograji in jos...ma aporpii de el si il cuprind in brate mai mult ca pe oricine..
nu vreiam sa plece... il strang incet in brate... si las privirea jos..bagandu-mi capul la pieptul lui ca un copil...
tremuram incet..si el tremura la intervale de timp... avea un miros ssplendid...
deodata scot un cuvant.. incet... parca sa aud numai eu..
-Visez? intreb eu stangandu-l la piept si nevrand sa il las sa plece..fermecata total de el..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:06 am

Cu vocea tremuranda si cu sangele circuland haotic prin vene , ma apec usor pana la urechea ei si ii soptesc usor cu vocea tremuranda : Cred ca nu ... Desi , de asemeni pentru mine totul pare ireal , prea frumos pentru a fi si adevarat , continuand sa o mangai , in ciuda faptului ca aveam nevoie de cat mai mult aer , asteptand un gest din partea ei , la fel cum asteapta un copil sanul mamei cand este mic ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 8:09 am

ma ridic incet cat mai aproape de el si ajung in fata lui.... cu chipul meu.. zambesc si il trag mai aproape de mine... il vreiam aproape.. ingerul din mine il vreia..
ii pun o mana pe barbie...tragandu-i fata incet la mine.... insa nu stiam eu ce fac..sau ce vreiam sa fac... dar contam pe instinctul de inger...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:17 am

Ma las usor urtat de mana ei , ma trage langa ea si ma saruta ... pasional , tandru , imi place senzatia si continui incet sa o sarut coborand atent asemeni unor perdele fine pa gatul ei suplu , fierbinte , care aproape imi ardea buzele , o inconjor cu mainile si o strang langa mine cu o mana iar cu celanta ma joc in parul ei , care-mi parea asemenea unei ape ce mi se scurge printre degetele mainii ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 8:23 am

ma lasam purtata de val... era... primea mea experienta de acest gen..insa nu simteam frica...
continui sa il sarut..si cu o mana ii in par..mangaindu-i incet parul negru..stralucitor..si moale.. ardeam toata...si nu vreiam sa se termine... avea atingeri tandre... dar vulgare, iubitoare, dar indrasnete...
tremuram si ii pun mana pe piept stangandu-i tricoul..si cautand cu mana intrarea pe sub tricou pentru a pune mana pe pielea lui catifelata si calda..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 :: Camere RPG :: Orasul!! :: Cimitir

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum