Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cuvinte-cheie

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa IubireaTa RPG pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa pe site-ul dvs. de bookmarking social

Ultimele subiecte
» Me, myself and I
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 02, 2014 3:58 pm Scris de Skyler.

» Amurgul...
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 02, 2014 3:45 pm Scris de Skyler.

» Drake Evans
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 4:34 am Scris de Drake

» Skyler....
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 4:12 am Scris de Skyler.

» Gta.Freakz.Ro
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Sept 23, 2012 10:25 pm Scris de Costi

» Concurs: Personajul lunii: Ianuarie
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 7:49 pm Scris de RockBird

» Just a walk
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:03 am Scris de Misa

» Fulger room
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:01 am Scris de Misa

» ziua de plaja
Plimbare - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 2:00 am Scris de Misa

http://palprince.com/softwares/wp-content/uploads/2008/02/yahoo.png

Introdu in casuta de mai jos ID-ul pe care vrei sa-l verifici


VERIFICA

Parteneri
Plimbare - Pagina 2 Adauga-site-pe RPG Forum Iubirea Ta Top66 Statistici Promovare SiteHarti Online Bucuresti, Harta Online, Ratb, Metrou, Judetele Romaniei Director web Portal - Romania Virtual Networks Boxlinks - Linkuri utile Jocuri online Directoare web Promovare Gratuita - Top123 topofgames.com RPG Forum Iubirea Ta Promovare Xeo Top 100 Metin2 sites Matrimoniale director web

Plimbare

2 participanți

 :: Camere RPG :: Orasul!! :: Cimitir

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:32 am

O sarutam pe tot corpul ei arzand , o priveam in ochi din cand in cand , si o vedeam putin debusolata , cu obrajii rosii asemenea focului , cu privirea atintita in ochii mei , desi ma privea cu drag aveam o retinere sa o privesc timp indelungat in ochi , asa ca imi aruncam privirea in alta parte , de cele mai multe ori la trupul ei , catifelat , rosit armonos prin unele locuri , desi nu ma lasam condus de instinct si imi calculam miscarile , acum simteam ca instinctul ma va indruma mai bine decat calculul miscarilor ....
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 8:39 am

incerc sa controlez putin emotiile... insa cine putea? il las sa imi exploreze incet corpul...
si spun incet...cu o voce dulce...
-De ce..... spun eu incet... De ce .... iubesc...spun eu incet...tinandu-l in brate...tremurand...si gasindu-i intrarea tricorului... bag mana pe sub eu atingandui pieptul gol..cald..mai debraba incins... si simtindu-i pulsul accelarat...
eram debusolata... dar increzatoare.....
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:46 am

Dupa cateva "jocuri" vulgare , imi ridic privirea si imi atintesc ochii in ochii ei , o privesc un timp in timp ce o mangaiam ... ea nu baga de seama , dar eu continui sa ii port ochii in atentie , la un moment dat isi atinteste si ea ochii in ochii mei ca si cum m-ar intreba ce s-a intamplat.... atunci usor , si timid , intreb ... oare e bine ... ? oare e bine ceea ce facem ... ? ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 8:50 am

ma trezesc brusc... era ca si cum as fi fost lovita frontal de un tren cu viteza mare... ma ridic incet... in sezut...si il cuprind in brate raspunzandu-i la intrebare..
-Nu am nimic impotiva....spun eu tinandu-l in brata...dupa care il sarut scurt..si ma ridic din pat...intinzandu-mi aripile ca si cum nu sar fi intamplat nimic..
desi stiam..ce viatza mea avea sa se schimbe din acea zi... in bine...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:57 am

Vroia sa se indeparteze de pat , am vrut sa o strig , sar cand i-am vazut trupul , cand am vazut-o pasind atent , pasii masurati , aripile , coborand blajin peste picioare, m-am blocat pentru cateva secunde , abia dupa ce mi-a disparut din inagine am reusit sa o strig, am strigat-o tare, dar atent sa nu deranjez pe cineva cu vocea , mi-a aparut din nou in fata , de data asta am reusit sa bolborosesc cateva cuvinte, nici nu stiasem ce i-am spus abea dupa cateva secunde mi-am dat seama ca am invitat-o la o plimbare ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 9:02 am

il aud strigandu-ma...si apar de la baie cu un prosop pe mine...deoarece uitasem halatul in camera... eram rosie din cauza apei fierbinti.... ma invita la o plimbare...
-Da de ce nu...spun zambind... dupa care caut prin dulap niste haine si ma duc la baie sa ma schimb...
revin imbrcata sumar...dar in alb toata...
-Inainte sa mergem la plimbare fac o cafea..nu plec fara sa beau o cafea...spun razand..
ma duc la bucatarie... intre timp..gandeam haotica..
ce am facut...ce mi sa inamplat? de ce nu ma satur de sentimentele astea... imi spun in gand..
intre timp el...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 9:08 am

Ma intaind incet in pat , si imi dau seama ca eram tot transpirat , sar repede din pat , aproape trezindu-l pe Fulger , si ma duc langa ea in bucatarie , cerandu-i voie sa fac o baie ... imi accepta dorinta , fac dusul ... si revin in camera unde o gasesc pe ea savurand cafeaua , alaturi de inca o cafea care am gandit ca era pentru mine ... o ridic incet de pe masa ... si o duc la gura dar cand sa beau din ea ma opresc si o pun inapoi ... si incerc sa ii explic ca ne cunoastem de cateva ore ... si am ajuns sa impartim acelasi pat ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 9:12 am

incep sa rad...haotic cand aud... ce spune... si cu privirea jos ii explic..
-Sti...da..ne cunoastem de cateva ore... da eu..ca inger am nevoie de cateva minute..sa cunosc pe cineva..pentru a sti daca merita sa impart patu cu el... spun zambind,...
-Eu normal ar trebui sa am un inger...in pat... insa nu este sa fie..si nici nu vreau...
-A fost nevoie numai de gestul tau din cimitir..ca sa realizez ca esti diferit..spun zambindu-i...
-u meriti mai mult decat un inger ca mine..spun eu ridicandu-ma si apropiindu-ma de el...prinzandu-l de barvie..insa fara vreo intentie... si tintindu-l in ochii..ii spun..
-Daca crezi...ca nu ma meriti... poti gasi alt "inger" spun zambind si lasandu-l in pace imi reiau cafeaua...Fulger se trezeste si imi sare in brate...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 9:18 am

O priveam in timp ce imi tot dilatam pupilele si ciuleam urechile , nu-mi venea sa cred ce auzeam ... oricum nu o meritam ... deoarece eram , muritor iar ea ... inger ... dar de ce ea spune ca merit mai mult ... ? Oricine cred ca ar fi facut la fel in locul meu ... daca vezi pe cineva ca are nevoie de ajutor ... si il poti oferi ... il oferi ... mi se pare uman ...
-Eu consider ca nu te merit ... insa nu te-as pierde pentru nimic in lume ... spunand asta incep sa rosesc ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 9:22 am

zambesc uitandu-ma la el..si rosindu-ma si eu...
-Parca ne cunosteam de cateva ore..acu nu vrei sa ma pierzi...spun eu zrazand incet...
-Da..un inger nu minte niciodata.. da am acelasi snteiment ca tine...
spun eu inca zambindu-i... poate nu ma meriti..spun eu incet...
dar ma ai...spun eu accentuand ultimile cuvinte...
-esti om..si ce? oamneii nu sunt un lucru rau..nici nu vor fii...spun eu privindu-l...dulce...si zambindu-i larg..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:03 pm

Nu sunt un lucru rau ... dar nici pe departe nu sunt asemanatori ingerilor ... oamenii sunt predispusi greselilor ... ceea ce nu cred ca e cazul tau ... ba mai mult altii fac din greseli un mod de viata ... si apoi ...? cum stii tu ca nu sunt unul dintre acei oameni ...? de asta ma uimeste m-ai citit atat de repede ... iar tu pentru mine inca esti o enigma ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 8:07 pm

sar putea... sa nu raman o enigma..spun eu razand...
si te-am citit.. is inger...e un fel...de instinct..sa zic asa... care nu ma inselat niciodata...spun eu uitandu-ma la el... si ridicandu-ma trecand usor pe langa el..mergand pe balcon.. uitandu-ma la priveslistea minunata din fata balconului...
el ma urmeaza... eu ma gandeam..
ciudat.. nu am simtit niciodata niste sentimente asa puternice,,fata de nimeni ..intr-un timp asa de scurt.. intre timp el...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 05, 2010 8:13 pm

Priveam in jos la sutele de oameni care treceau pe trotuarul din fata blocului ... eram ratacit ... nu stiam la ce sa ma gandesc ... eram aglomerat ... cu ochii pierduti in mutimea de oameni de jos ma ridic incet si imi intorc capul usor spre ea ... incerc sa-mi dau seama la ce se gandea ... insa nu reuseam sa inteleg nimic ... privea in gol la fel ca mine acum cateva secunde ... o fac putin atenta ... la mine si o intreb daca mai mergem sa ne plimbam ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 05, 2010 10:41 pm

ma trezeste brusc vocea lui calda... dar parca pierduta..
-Da desigur..daca vrei...spun eu evitand contactul vizual...
Fulger vine si se suie pe spatele meu..trezindu-ma de tot...
-Hei baiete..nu ai voie ai uitat? ii spun tigrului uitandu-ma cu drag la el..acesta se da jos si ramane in pozitia de sezi langa mine...
ma indrept catre baiet si spun...
-Haide... da unde vrei sa mergem? il intreb eu uitandu-ma la el..parca neputand sa nu iau ochii de la el..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 3:04 am

Pai .. nu prea stiu ... ce-ar fi sa mergem unde ne conduc pasii ... pur si simplu ... sa vedem unde ajungem ...
SI daca nu te superi ... as dori sa mearga si Fulger ... e dragut si m-am atasat de el ... Am putea merge intr-o padure .. camp oriunde ... sau sa ne lasam condusi de Fulger ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 3:12 am

ok...spun eu razand... Fulger ai permisiunea mea... du-ne unde vrei.. deodata fulger...se transforma brusc.. intr-un animal ce abia incapaea pe balcon..
-Tu suie-te pe el..ii spun baiatului..eu zbor.. si unde vrea el acolo mergem.. spun eu fericita
baiatul se suie..putin debusolat..dar cu incredere..si se tine de coama mare a tigrului..
Fulger se ridica in aier..si zboarapeste balcon..il urmez indeaproape...
ne duce intr-o padure frumoasa din apropierea orasului..dar nu prea apropape..pentru a sta departe de oricine ar putea aparea..
se lasa jos..baiatul se da jos..putin inca speriat...si tigrul se reface la loc..
asez o patura pe iarba moale..si imi las aripile la vedere..intinzandu-ma pe spate cu ochii la cer sub un copac umbros...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 3:47 am

Wow ... Fulger ... aminteste-mi sa nu ma cert cu tine ...
Ma uit in jur si nu vad decat copaci ... nu-mi venea sa cred cat de repede am calatorit ... uimit inca de cele intamplate ma pun jos pe patura langa ea de asemenea cu fata in sus privind printre desisul de frunze cerul senin ...
Imi intorc usor capul spre ea si o vad ratacita intre ganduri ... socotesc ca nu ar trebui sa o deranjez cu intrebari despre "micutul" ei animalut asa ca imi intorc privirea inapoi spre cer si inchid incet ochii ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 3:53 am

il vad relaxandu-se..Fulger ii face surprisa de a se sui pe el..si il linge usor pe obraji trezindu-l..
ma ridic in fund..
-Fulger ..nu e voie..spun eu privindu-l dulce..
el avea insa chef de joaca... se face iar mare..si zboara deasupra noastra..avand si eu chef de joaca.. ma ridic de la sol urmarindu-l si zburand in cerc desupra baiatului..
insa zbor prea sus si lovesc cu o aripa o cranga de copac.. si pic brusc jos..peste baiat..
-Scuzeee...spun eu lasand privirea jos.. Te-am lovit? il intreb eu ramanand peste el..uitand defapt ce fac..
tigrul insa multumit de el..se aseaza langa noi facandu-se mic si trage un pui de somn..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 4:02 am

Nu ... doar ca m-ai luat prin surprindere ... m-am speriat putin ... visam departe ... dar in rest e oky dar tu ... esti bine ..? ai patit ceva? ... apucand-o de parbie ii ridic usor capul si o privesc fix in ochi ... dupa cateva secunde care au parut zile .. imi revin si ii observ o zgarietura la mana :
-Esti putin zgariata la mana ... te rog lasa-ma sa vad ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 4:05 am

-neah...stai linistit spun zambind... se autovindeca in cateva minute..spun razand... insa uit sa ma mai dau jos de pe el..si ma rosesc brusc... insa nici nu vreiam sa ma dau jos... avea ceva ce imi atragea corpul tot mai mult... insa ma controlez...si incerc sa ma dau jos de pe corpul lui.. ... insa el..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 4:15 am

privind-o in ochii ei mari si blanzi ... imi las mainile sa alunece usor pe corpul ei fin pana o cuprind in brate , vedeam cum incetul cu incetul obrajii ii iau foc ... simtieam cum corpul meu si al ei se incing treptat ... o vraja plutea intre ochii nostri, o vraja ce ne fermeca pe amandoi ,usor imi apropii buzele incet de ale ei si ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 4:24 am

este inevitabi?ma intrebam eu... insa ma controla subconstientul...
ma las pe maini usor...apropiindu-ma de corpul lui mai mult...si parca atrasa complet de privirea lui cobor incet privirea...
insa totul se naruie... fiind inger... simteam alte spirite sau alte pericole... brusc ma ia o durere de cap..ingrozitoare... si un fulger ciudat loveste pamantul..tigrul se trezeste si se mareste instantaneu...stia ca este pericol.. ma ridic repede de pe el..si ma pun in fata lui cu patele la el privind in jur..
fulgerul ce lovise pamantul...era ...alt inger.. ciudat imbracat.. simteam o aura masiva...
ingerul se uita la mine...si vine incet catre mine... ii fac semn lui fulger sa il ia pe baiat de acolo.. acesta il prinde de bluza din spate si il ridica de la sol fortat...
urma ceva..... socant..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 4:35 am

Fulger ma dusese intr-un copac mai departe de unde abia puteam sa vad printre frunze ce se intampla ... acel inger era mai mult asemeni unui demon ... avea aripile si si ochii negri era imbracat tot in negru a inceput sa predice ceva insa nu puteam intelege bine ... defapt nu am inteles nimic inafara de 2 cuvinte ... aduse de vant pana la urechile mele ... morti , pace ... am inceput sa caut o cale sa cobor din acel copac insa nu prea reuseam deoarece era foarte inalt ... faceam cate o miscare pentru a ajunge pe sol apoi ma opream cateva clipe pentru a vedea ce se intampla ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 4:46 am

ingerul parea....ciudat...se apropie de mine..cu cat se apropia ma dadeam pasi in spate..
-Cine esti.. il intreb mergand cu spatele putin speriata...
imi raspunde..
-Viitorul tau logodnic........ raman pe loc...fara sa ma misc... nu ma puteam misca...
dar dau iar pasi in spate..pana ajung lipita de copacul in care era catarat el..
-Logodnic? nu am asa ceva..spun eu...
-ba da ai..imi spun el.. si se apropie..dand sa ma sarute fortat.. il imping brusc......da cativa pasi in spate si spune..
-Iubesti pe altcineva..nui asa? ma intreaba el...
-Nu...nu iubesc... spun eu desi..nu stiam daca spusesem adevarul..
-Ba da..iubesti un om... imi spun el zambind pervers.. iubesti un om si asta este greseala ta fatala.. imi spune el..ii apar doua sulite in mana si da sa ma atace...
reusesc sa ma feresc... si ma raneste usor la mana.... imi spune iar..
-Da-mi cheia..si te las in viatza.... eu raman putin ciudat surprinsa.. cheie..ce cheie?ma intreb eu..
-da-mi cheia de la gatul tau..spun el zambind parsiv... da...aveam un lantisor la gat..cu o cheie mica..dar nu am stiut niciodata de unde il am.. in sa simtind ca e de rau daca ii dau cheia ...ii raspund..
-Nu.. si deodata simtindu-ma in pericol...aripile mi se tripleaza..aura de putere creste..si ochii mi se fac rozalii..un fel de transformare..
-Vrei razboi... vei avea,,...spun eu parca fiind alt inger.. si il atac direct...bagand sulita in el insa fara ai afecta vreo functie vitala.. nu vreiam sa moara doar sa plece..
-Pleaca... spun eu nervoasa... nu ai ce cauta aici...
se ridica...si imi spune...
-Bine.. printesa Cerului.. inca nu s-a terminat... si deodata vad ca dispare brusc...
raman asa...si nu stiu ce fac in continuare cazand pe ganduri..
Baiatul auzise tot si vazuse....
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 4:55 am

Reusesc sa ma dau intr-un tarziu jos din copac ... ma uit la ea ... desi era cu privirea-n pamant ... ma uit la Fulger ... care inca era in pozitie de atac ... apoi imi intorc privirea din nou la ea ... si ii vad acea cheie mica la gat ... ii ridic incet privirea si raman fara grai pret de cateva secunde cand i-am vazut ochii dupa ce imi revin ... o rog frumos sa imi spuna ce era cu acea mica cheie .. de la gatul ei ... de unde o are ... ce tine inchisa ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 5:00 am

dau doi pasi in spate speriata...
-Nu... nu... nu stiu cine sunt...de ce sunt asa.. mi frica sa nu te ranesc..
si vrand sa zbor Fulger ma opreste punandu-ma jos... si uitandu-se la mine..
se da jos...si brusc revin la normal...
-Nu...stiu... cheaia o am de cand m-am nascut.. nu stiu de unde si ce tine inchisa..si incerc so rup de la gat... insa nu puteam.. nu puteam rupe lantul de la gat..
raman in genunchi...si incep sa plang...aripile mi se desfacusera..si era apusul soarelui..
eu plangeam... nu ma puteam controla...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 5:06 am

Hei nu trebuie sa plangi acum ... ii spun punandu-ma in genunchi langa ea ... nu trebuie sa te lasi prada slabiciunilor ... daca vrei ... daca vrei sa cauti ceea ce tine inchis aceasta cheie ... pot merge cu tine ... sa cautam amandoi ... asta doar daca doresti ... poate aflam si cine era acest logodnic al tau ... si de ce te cauta ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 5:12 am

-nu vreau sa mai aud nimic de el.. spun eu stergandu-ma de lacrimi siz zambind fals..
-nu vreau sa il mai vad...daca il mai vad vreodata il ucid fara ezitare...soun eu...starea mea se scimba din secunda in secunda..cand eram buna..cand eram rea..
insa ma uit in ochii lui..si uit orice probleme...orice.. si luandu-l de barbie... il trag la mine si il sarut..fara sa gandesc ce fac...eram rosie la fata...il cuprind in brate de dupa gat...si accentuez sarutul fara sa ma opresc...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 5:21 am

nu-mi vine sa cred ochilor ... insa o strang in brate ... eram prezent doar fizic ... gandul imi era departe... dar o las sa continuie sarutul ... in timp ce ma gandeam lasa ca tot o sa aflu cine este acel inger ... si o sa aflu ce vroia cu adevarat ... sper ca fulger o sa fie alaturi de mine ... probabil cantareste sau a cantarit mult pentru ea din punct de vedere sufletesc daca prezenta lui a schimbat-o atat de mult in timp ce ea ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 5:24 am

imi dezlipesc buzele de ale lui tinandu-l in brate..nevrnad sa ii dau drumu...
brusc insa...ma ia o ameteala mare si lesin in bratele lui..nestiind ce e cu mine..
baiatul il roaga pe Fulger sa ne duca la mine acasa...
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 5:35 am

ajung acasa la ea si o intind pe pat ... cad pret de cateva minute bune in vraja chipului ei .. ma trezesc brusc si caut o cana cu apa ... ii umezesc chipul si priveam cum apa i se scure pe fata ca niste bucati de dimant in timp ce ea s trezea...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 5:42 am

ma trezesc cu niste dureri in corp.. se pare ca dezlantuisem ceva in mine..ce nu am folosit de mult..sau niciodata..
ma ridic de pe pat incet..fulger imi sare in brate fericit... insa il arunc jos violent..
si ma uit la baiat cu o privire violenta... era ca si cum.. nu stiam aveam mai multe personalitati...
baiatul isi da seama..si nu se sperie..... si se apropie de mine vrand sa ma intinda pe pat din nou..
i dau o palma peste maini.....el insa nu se lasa... il imping violent..ochii mi se fac roz iara... si imi vin in cap cuvintele ingerului..
iubesti pe altcineva.. un om cand aud asta in minte..revin la normal... roaman cu privirea la el care era la doi pasi de mine..
-Iarta-ma... .. Fulger imi sare in brate... il mangai incet...el se apropie de mine..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Vin Aug 06, 2010 5:52 am

Hei cred ca ar fi mai bine sa cautam ... ce e cu cheia ... nu crezi ...? presimt ca are legatura cu aceste schimbari de personalitate ... si daca accepti ... merg cu tine .. oriunde pentru a afla ... dar pentru asta trebuie sa-ti amintesti ceva ... cat de putin pentru a vedea de unde trebuie sa incepem sa cautam ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Vin Aug 06, 2010 5:56 am

-nu stiu... nu imi aduc aminte...
-am crescut intr-un orfelinat 18 ani..de cateva luni numa sunt libera...
-acolo mi sa spus ca am fost parasita de parinti..si acestia sa-u sinucis dupa.. nu stiu daca este adevarat...de atunci traiesc in orfelinat..
deci nu am ce sa imi aduc aminte...spun eu trista..intinzandu-ma pe pat... el se aseaza pe pat intins langa mine...insa privindu-am continuu cu o privirea...miloasa..
ma intorc la el cu chipu..si raman asa uitand ce tot privindu-l in ochii..
il intreb insa..
-Ai auzit toata discuta dintre noi nu? il intreb eu privindu-l... stiam ca auzie fraza ingerului..ca iubesc un om..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 12, 2010 6:12 am

Am auzit-o ... ma cuprinde un zambet gol nu stiu daca e bine sau rau sa iubesti un om ... si apoi dragostea nu se "joaca" dupa anumite reguli pur si simplu vine din suflet si se revarsa asupra celui iubit, nu stiu cine era acel inger dar daca intradevar simte ceva pentru tine ... nu a demonstrat-o in modul cel mai frumos ...
Pot dipsparea de langa tine sau pot ramane ... ramane decizia ta ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 12, 2010 6:18 am

nu reusesc decat sa schitez un zambet fals... si sa ii raspund... cu o voce cu care as fi vorbit mai mult pentru mine..
-Da pleci..... nu... nu te pot lasa sa pleci acum.. spun eu lasand privirea jos si invelindu-ma incet cu aripile albe.
-Nu am ce castiga daca pleci.. poate esti singurul care ma poate tine sub control..sau singurul care poate ajunge sa ma distruga.. da ce ar conta? un inger lipsa pe Pamantul asta...nu se simte..
spun eu incepand sa rad dupa..insa vazandu-se clar ca nu este rasul meu..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 12, 2010 6:24 am

Hei ... nu-ti duce gandul atat de departe ... nu vreau sa provoc suferinta ... pur si simplu ... nu stiu ... ce crezi ca ar fi mai bine sa facem ... ? nu putem sta asa si uita unul la altul ... cred ca esti slabita acum ... dar imediat cum te simti mai bine putem cauta ... sau face ceva ... nu poti ramane o enigma pentru propria persoana toata viata ...
Si acum daca tot veni vorba de "slabita" daca ai nevoie de ceva poti conta pe mine !
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 12, 2010 6:30 am

incep sa rad tare si ma ridic de pe pat... mergand la baie..lasandu-l pe baiat cu Fulger..fara ca macar sa scot o vorba..
Fac o baie fierbinte...si ies din baie rosie la fata ciufulita uda, si stergandu-am pe cap cu un prosop alb.. din penele mele mari curgeau picaturi de apa... si incercand sa ma sterg il lovesc pe baiat peste fata cu o aripa...usor numa atingandu-l putin..
ma opresc si ma asez langa el ingrijorata..
-Scuzele mele.. trebe sa le fac sa dispara..cateodata incurca rau...spun eu incepand sa rad..dar scuzandu-ma in acelasi timp..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 12, 2010 6:40 am

Nu-i nimic ... o consider o atingere divina ... unii nu au parte de asta cat traiesc nici macar in vise ...
Totusi o sa stam asa toata ziua ? am chef de ceva ... orice ... ce zici de o plimbare ... de un parc ... ?
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 12, 2010 6:44 am

-Desigur spun razand... si merg sa ma imbrac rapid revenin in camera imbracata in alb toata...
-Mergem ? il intreb pe baiat..cu un zambet larg pe buze..
intre timp Fulger vine la picioarele baiatului vrand parca sa il pazeasca cu strajnicie.. zambesc si il ciufulesc pe tigru usor.. parca imi revenisem in totalitate..desi inca aveam migrene si stari de nervozitate dar nu le credeam grave putandu-le controla..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 12, 2010 6:54 am

Da... dar unde ...?Plecam asa ... fara sa avem vre-un gand anume ... precum o barca in deriva ..?
In padure ... cu siguranta nu ! O cafenea sau un restaurant ... NU ... nu vreau intr-un loc aglomerat ... nu stiu undeva pe marginea unei ape .. sau pe-un camp ... undeva unde e liniste ... departe de aglomeratie
Departe de oricine !
Daca ai idei sunt bine venite ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 12, 2010 7:02 am

-Ce zici..de o cascada sau un lac linistit? stiu eu un loc unde mergeam in copilarie..ii spun zambind si luandu-l de mana ducandu-l pe balcon..
Fulger se face mare..si baiatul se suie pe el..eu ma sui pe Fulger deoarece nu eram prea puternica pentru a zbura...
si Fulger pleaca..lin.. zbutand incet si lin peste padure...foarte departe de oras..unde nu ajunsese absolut nimeni..nici un picior de om nu a ajuns acolo..
O cascada splendida isi arata frumusetea acolo...Fulger se lasa jos.. si ne lasa acolo la umbra unei sacii batrane si dese.
Imi dau fusta si tricoul jos ramanad in costumasul meu alb de baie si spun baiatului fericita.
-Aici e locul meu secret de relaxare..si de facut o baie linistita...spun eu incepand sa rad..
-Vi si tu in apa? spun eu tragandu-l de maini incet incercand sa il aduc aproape de marginea bazinului unde curgea cascada..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 12, 2010 7:09 am

Desi era in fata mea tragandu-ma de mana n-am reusit sa nu raman uimit de sacritatea si frumusetea locului, apa involburata ce cadea cu viteza zdrobindu-se de stanci forma un unic curcubeu ce te facea sa crezi ca esti in rai, copacii inalti ce umbreau firavul sanctuar al apei parca te-mbiau sa te imbeti cu rarisimul peisaj ce se derula in fiecare secunda alaturi de ingerul cu care am ajuns aici , insa iesind din betia locului imi dau jos hainele si o urmez incet in apa, curios la ceea ce va urma ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 12, 2010 7:14 am

il conving sa intre in apa..
eu intru prima...si il tin pe baiat de mana continuu pana ajung aproape de locul unde curgea apa..
imi deschid aripile...find incantata la maxim..din cauza ca acolo era locul unde mereu imi petreceam timpul singura..
baiatul putin zapacit de apa nu foarte rece a cascadei ramane pe loc fermecat parca de locul in care il adusesem. il las de mana.. ducandu-ma sub apa involburata si lasandu-ma condusa de apa ce curgea cu viteza..dar lin pe mine.. aripile mele se deschid larg de tot.. si eu raman sub jetul de apa.. fermecata de senzatia de bine..
intre timp el..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de JesusOfSuburbia Joi Aug 12, 2010 7:23 am

intru precaut in apa , si ma invart de cateva ori pentru a ma obisnui cu apa apoi arunc o privire spre Nina ... apa care pana langa ea ajungea violent , pe trupul ei se prelingea usor iar razele de soare venite parca special sa o admire ii luminau corpul punand-o intr-o aura nelumeasca care-mi desfata ochii , ma apropii de ea inca ametit si sfios , precum as fi cunoscut-o pentru prima data-n viata mea si o cuprind usor in brate ...
Deodata Fulger ...
JesusOfSuburbia
JesusOfSuburbia

Mesaje : 51
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 30
Localizare : Iasi

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de NextAngel Joi Aug 12, 2010 7:31 am

ma trezeste brusc...prinzandu-ma in brate sub apa involburata a cascadei.. dau sa il cu prind si eu lasand apa sa curga peste noi.. insa Fulger tot asa mare..sare in apa mare facand valuri si zapacindu-ne cu apa.. incep sa rad si spun tare raspicat..
-Fulger joaca-te in alta parte sau macar micsoareaza-te...spun eu Fulger deja ud iasa din apa scuturandu-se si punandu-se langa hainele noastre..soarele batand pe blana lui alba..
ma duc de langa baiat asezandu-ma pe marginea cascadei.. scuturandu-mi parul ud si lasandu-mi aripile prada razelor de soare..
el vine langa mine parca...zapacit in totalitate de tot ce era acolo..
NextAngel
NextAngel
Administrator
Administrator

Mesaje : 1001
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Undeva...

https://rpg-love.all-up.com

Sus In jos

Plimbare - Pagina 2 Empty Re: Plimbare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 :: Camere RPG :: Orasul!! :: Cimitir

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum